Nuomonių ringas. Sveikatos sistema tarp audros ir štilio
2012 / Spalis / 25

Kokius būtinus darbus turėtų atlikti naujoji Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė? Ar reikia laukti dar vieno radikalių reformų etapo, ar pakaks evoliucinio sistemos tobulinimo? Apie tai svarsto idėjiniai priešininkai, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas ir Mykolo Romerio universiteto profesorius socialdemokratas Gediminas Černiauskas.

Be permainų – korupcija ir skandalai

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas, partijai laimėjus rinkimus, greičiausiai atsisakytų dirbti Sveikatos reikalų komiteto pirmininku, kadangi komiteto sprendimai yra rekomendaciniai ir yra ribotos galimybės ką nors pakeisti. A.Matulas norėtų padirbėti vykdomojoje valdžioje ir siektų sveikatos apsaugos ministro posto, bet ne tam, kad pabūtų ministru, o kad atliktų medikams ir visuomenei būtinus sveikatos sistemos reformos darbus. (atsisiųsti pdf formatu)

Veiksmingas - tik nuoseklus darbas

„Nežinau kiek prasminga mūsų tradicija veltis į procesines detales. Manau, kad bent jau medikų visuomenė yra pavargusi nuo diskusijų apie formalias reformas, kurios nelabai duoda rezultatų. Tam reikia skirti dėmesio, bet tai tikrai nėra pirmo būtinumo dalykai ir naujoji valdžia neturėtų nuo to pradėti“, svarsto socialdemokratas Gediminas Černiauskas. (atsisiųsti pdf formatu)

Image removed.LS_2012_11_Matulas.pdf

Image removed.LS_2012_11_Cerniauskas.pdf